Publikacje Fundacji

Kulisy rynku globalnego

Kulisy rynku globalnego

Przeczytaj wywiad dla dziennika Rzeczpospolita z 31.08 br.

Branża transportowa

Branża transportowa

Pobierz pdf

Wspólnie budujemy naszą zamożność

Przekazujemy w Państwa ręce opracowanie, w którym dokonujemy diagnozy obecnej sytuacji gospodarczej Polski. W oparciu o dane statystyczne opisujemy zjawiska zachodzące w gospodarce wolnorynkowej. Jednocześnie w ostatnim rozdziale wskazujemy różnorodne działania, w które każdy czytający tę broszurę może się – według własnego wyboru - zaangażować, jeżeli zależy mu na wspieraniu lub aktywnym uczestniczeniu w procesie rozpoczynania zmian. Zapraszamy do lektury!

Pobierz Raport w pdf

Zamów publikację

Sekrety dobrego biznesu

Sekrety dobrego biznesu to szczere rozmowy z przedsiębiorcami, którzy zechcieli podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z prowadzeniem biznesu. Nasi rozmówcy zdradzają swoje recepty na sukces, ale i zwierzają się z trudnych momentów, nie boją się także mówić o obawach związanych z przyszłością. Te rozmowy dają jednak nadzieję – napawają optymizmem. Historie przywołanych w książce ludzi i ich firm to świadectwo ogromnego potencjału gospodarczego drzemiącego w regionie LGD. Mamy nadzieję, że proponowana przez nas lektura zainteresuje Państwa tematem przedsiębiorczości, stanie się życiowym drogowskazem, a może nawet zainspiruje do założenia własnej firmy…

Trzymamy kciuki i zapraszamy do lektury!

Pobierz książkę w pdf

 

Ekonomia na łące

Ekonomia na Łące to materiały szkoleniowe w postaci historyjek komiksowych o tytułach: Produkt Krajowy Brutto, Budżet Państwa, Eksport, Pieniądz, Podatki, Firma, które w przystępny sposób tłumaczą podstawowe pojęcia ekonomiczne.

Zamów publikację

Pobierz publikację w pdf