Zespół Fundacji

BOŻENA DAMASIEWICZZespół

Prezes Fundacji Pomyśl o Przyszłości

 

Z Fundacją związana jest od samego początku, czyli od 2010 roku. Od ponad czterech lat z sukcesem zarządza Fundacją Pomyśl o Przyszłości pełniąc funkcję Prezesa. Współautorka raportu „Wspólnie budujmy naszą zamożność”, inicjator i pomysłodawca realizowanych przez Fundację projektów. Z ogromną pasją tworzy strategie rozwoju Fundacji nadzorując ich realizację, aktywnie włącza się w projekty dotyczące rozwoju gospodarczego Polski. Serdeczność i otwartość pomagają jej w prowadzeniu konferencji podczas których mówi o tym jak czerpać korzyści z życia w gospodarce globalnej. Wszystko z myślą by żyło nam się lepiej. Bo człowiek jest dla niej priorytetem.

 

Absolwentka Nieruchomości i Inwestycji na Wydziale Ekonomii oraz Psychologii i pedagogiki na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Dyrektor Biura Zarządu firmy FAKRO - w tym roku świętuje jubileusz 15-lecia swojej pracy. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki dzieci. Otwarta na świat i ludzi nie przestaje się rozwijać. Skończyła studia podyplomowe z Zarządzania Finansami Firmy, Psychologii Zarządzania Kadrami i Zarządzania projektami. Już myśli o kolejnych…

 

JAKUB ZAPAŁAZespół

Koordynator ds. Współracy i Rozwoju

 

Najmłodszy pracownik Biura. Mimo krótkiego stażu z oddaniem angażuje się w promocję działań Fundacji. Reprezentuje Fundację podczas licznych delegacji, prowadzi warsztaty i szkolenia w całej Polsce, współredaguje Dobry Dodatek Wiedzy o Gospodarce. Koordynator IV Narciarskich Mistrzostw Polskich Pracodawców Prywatnych. Odpowiedzialny za dystrybucję raportu „Wspólnie budujmy naszą zamożność”.

 

Absolwent Dziennikarstwa na Uniwersytecie Jana Pawła II i Bezpieczeństwa Narodowego na Akademii Ignatianum w Krakowie. Miłośnik sportu. Wiecznie zabiegany, ale zawsze znajdzie czas żeby pomóc każdemu.

 

Dr Paweł J. Dąbrowski

Ekspert Fundacji

 

ZespółMa ponad dwadzieścia lat doświadczenia w doradztwie, szkoleniach i prowadzeniu własnego biznesu.  Był założycielem i dyrektorem Centrum Negocjacji Konfederacji Pracodawców Polskich oraz prezydentem Greater Western Chamber of Commerce and Industry (zachodnich dzielnic Melbourne). Jako konsultant przygotowywał biznesplany i analizy inwestycyjne (feasibility studies), był zaangażowany w międzynarodowe projekty kooperacyjne i inwestycyjne.

Dr Dąbrowski wykładał na Uniwersytecie Warszawskim oraz na przodujących uniwersytetach w Melbourne: Monash i Swinburne.  Opublikował książkę ,,Praktyczna Teoria Negocjacji” (dwa wydania), ponad osiemdziesiąt artykułów, opracował analizy dla rządu Wiktoriańskiego (Australia).

Paweł J. Dąbrowski jest doktorem zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego i magistrem matematyki, ukończył Podyplomowe Studia Pedagogiki Twórczości, uzyskał Podyplomowy Certyfikat Księgowości na Uniwersytecie Swinburne (Melbourne),  ukończył szereg kursów trenerskich i doradczych, w tym:

  • roczny kurs Stockholom University Managing Corporations (160 godzin)
  • półtoraroczny kurs Doradców Biznesu Niemieckiej Izby Współpracy Gospodarczej.

Jest członkiem Australian Institute of Management i TNOiK, Bywalcem Szkoły Symulacji Systemów Systemów Gospodarczych i Rejestrowanym Konsultantem Organizational Development. Prowadzi zajęcia po polsku i angielsku.

Zainteresowania: joga, tai-chi, brydż, płetwonurkowanie, pisanie poezji, gra  go i gry wojenne.

 

Wolontariusze Fundacji

Anna Korczyk Zespół

Zespół

Kinga Nowobilska - Chwast

Z Fundacją związana od 2013 roku, w charakterze wolontariusza. Pracuje nad ochroną danych osobowych pracowników, wolontariuszy oraz uczestników projektów organizowanych przez Fundację. Powołana na stanowiska Administratora Bezpieczeństwa Informacji, opracowała dokumentację, przeprowadziła szkolenia, a także z sukcesem rejestrację zbiorów danych osobowych w Fundacji. Wciąż podnosi kwalifikacje w dziedzinie ochrony danych osobowych świadoma wyzwań w tematyce rozwoju tej dziedziny nauki. Zmiany w uregulowaniach unijnych to kolejna wyzwanie z którym trzeba się zmierzyć.

Absolwentka Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Skończyła studia podyplomowe z dziedziny "Ochrony danych osobowych i informacji prawnie chronionych w administracji i biznesie". Pracownik działu prawnego w FAKRO, w trakcie pracy koordynowała różne projekty m.in. związane z organizowaniem promocji - posiada świadectwo zawodowe wydane przez Ministra Finansów do pełnienia funkcji nadzorującego urządzanie loterii promocyjnych. Posiada certyfikaty specjalisty ochrony informacji niejawnych oraz audytora wewnętrznego, jest członek Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnej.

Zespół  Bożena Witowska