Sądecka Młodzieżowa Firma Reklamowa

 

Diagnoza:

Nowosądecka młodzież, w związku z sytuacją demograficzną i gospodarczą regionu, ma niewielkie perspektywy rozwoju zawodowego. Młodzi ludziemaja trudności w znalezieniu pracy nie tylko w zawodzie, ale nawet wakacyjnej lub dorywczej, w konsekwencji czego nie mogą nabywać doświadczenia i nowych, przydatnych umiejętności. Przede wszystkim mogą w późniejszym okresie mieć problemy z efektywną pracą w grupie, wykorzystaniem twórczego myślenia oraz przedsiębiorczego podejścia do życia

Cel:

Głównym celem naszego projektu jest wzbudzenie u młodych ludzi aktywności życiowej, aby zamiast nieefektywnie spędzać czas przed komputerem, mogli rozwijać konkretne umiejętności. Chcemy, aby po wejściu w dorosłe życie nie czuli się zagubieni i potrafili poradzić sobie na rynku pracy. Pracując w "Nowosądeckiej Młodzieżowej Firmie Reklamowej" zdobędą doświadczenie przydatne w późniejszym czasie, między innymi dowiedzą się jak założyć własną firmę i zdobędą potrzebną do tego wiedzęikompetencje. Cel zrealizujemy poprzez:

 • założenie młodzieżowej firmy, która skupi młodych ludzi i poprzez samodzielne działanie pomoże im w odnalezieniu się na rynku pracy,
 • zdobywanie umiejętności potrzebnych do pracy w grupie poprzez udział w warsztatach i wykładach,
 • aktywne spędzanie wolnego czasu, które w dużo większym stopniu pozwala na wypoczynek psychofizyczny niż bierność przed komputerem lub telewizorem,
 • promowanie możliwości rozwojowych, jakie oferuje Nowy Sącz,
 • odkrywanie zasobów środowiska lokalnego.

Beneficjenci:
Nasz projekt kierowany jest przede wszystkim do młodzieży w wieku od 16 do 19 lat, zamieszkujących na terenie Nowego Sącza.

 

Przewidywane działania:

 1. Uczymy się jak założyć i poprowadzić firmę
 2. Spotykamy się z przedsiębiorcami z regionu, ludźmi sukcesu aby zaczerpnąć inspirację do swoich działań. Poszukamy kogoś w rodzaju mentora, który mógłby nas "poprowadzić".
 3. Poszukujemy osoby, która będzie w stanie wspomóc finansowo ciekawe sturt-upy i zostanie naszym"aniołem biznesu".
 4. Rejestrujemy firmę krok po kroku

 Zakładamy firmę

 •  Organizujemy siedzibę firmy, czyli nasze miejsce pracy- znajdujemy lokal (zwracamy się do Agencji Impresaryjno-Promocyjnej Pegaz BIS, która już wstępnie zaoferowała nam miejsce).
 • Budujemy zgrany zespół - poszukujemy osób chcących wziąć udział w projekcie, organizujemy wyjazd integracyjny, tworzymy zalążek własnej kultury organizacyjnej.
 • Tworzymy sprawny przepływ informacji w firmie - przydzielamy stanowiska i ustalamy zakres kompetencji(każdy ma prawo wskazać dziedzinę, w której chciałby się rozwijać).

Zdobywamy niezbędne umiejętności specjalistyczne

 • Uczymy się tworzenia stron www oraz zdobywamy umiejętności graficzne - swoją pomoc w organizacji tego typu szkoleń zaoferowało nam stowarzyszenie Młodzi Aktywni, skontaktujemy się ze szkołami lub innymi organizacjami publicznymi w celu znalezienie sali informatycznej na zajęcia.
 •  Uczymy się fotografować - fotografowie stowarzyszenia Młodzi Aktywni przeprowadzą warsztaty (jedne z nich przeprowadzi uznany na Nowosądecczyźnie fotograf Adrian Maraś).
 •  Poznajemy tajniki pracy dziennikarskiej - nawiązujemy współpracę z nowosądeckimi mediami w celu nabycia potrzebnych umiejętności.

  Prowadzimy firmę - świadczymy usługi reklamowe

 • Promujemy firmę - zakładamy stronę internetową i profile w mediach społecznościowych z wiodącą rolą Facebook’a. Tworzymy ulotkę naszej firmy, wizytówki, a następnie rozsyłamy informacje o naszym działaniu do nowosądeckich przedsiębiorców.
 • Promujemy lokalne firmy:
 • Strony internetowe - dzięki umiejętnościom zdobytym na warsztatach oferujemy pomoc w prowadzeniu stron internetowych przedsiębiorstw oraz ich profilach facebook’owych.
 • Gadżety reklamowe - pomagamy w projektowaniu gadżetów takich jak długopisy czy odblaski oraz w znalezieniu najkorzystniejszej oferty ich wykonania.
 • Artykuły w prasie lokalnej - dzięki kontaktom z nowosądeckimi mediami oraz warsztatom dziennikarskim oferujemy również promocję w prasie lokalnej
 • Drobne materiały reklamowe - tworzymy ulotki reklamowe firmy oraz ogłoszenia reklamowe, które możemy zamieścić na portalach społecznościach.

Sprawdzamy, czego się nauczyliśmy, czyli ewaluacja

 • Ewaluacja pracy w firmie - po przepracowaniu pół roku sprawdzamy jak działa nasza firma, jaka panuje atmosfera, kto najbardziej się rozwinął itp.
 • Ewaluacja umiejętności młodych ludzi - sprawdzamy jak podniosły się umiejętności młodych ludzi pracujących w naszej firmie

   Szacunkowe koszty realizacji projektu

  Materiały biurowe (papier, ksero, dlugopisy, itp.) 300zł
  Legalne oprogramowanie komputerowe 1000 zł
  Pieczątka 30 zł
  Druk ulotek reklamowych, wizytówek 70 zł
  Łącznie 1400 zł

Projekty dla dzieci

Projekty dla młodzieży

Pozostałe projekty