Krzysztof Domarecki - moderator dyskusji
Przewodniczący Rady Nadzorczej Seleny FM S.A.
Absolwent prawa na Uniwersytecie Wrocławskim, były pracownik Zakładu Prawa Państwowego Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie zajmował się sądownictwem i ustrojem prezydenckim
Pełnił funkcję prezesa zarządu spólek Selena Co SA i Selena FM
Olgierd Dziekoński
Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP
Architekt, polityk, od 2010 sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta, od 2000 do 2001 podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego i Budownictwa, od 2007 do 2010 podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.
Ryszard Florek
Prezes Zarządu FAKRO
Absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Krakowskiej. Od 1991 r. współzałożyciel, prezes i twórca firmy FAKRO- drugiego na świecie producenta okien dachowych. Założyciel Fundacji Pomyśl o Przyszłości zajmującej się edukacją ekonomiczną.
Kazimierz Pazgan
Prezes Zarządu Konspol Holding Sp. z o.o.
Twórca Grupy Konspol hodującej i przetwarzającej kurczaki. Działalność rozpoczął w 1972 roku od handlu kwiatami, jest legendą nowosądeckiego biznesu. Otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Nowego Sącza
Michał Sołowow
Główny akcjonariusz spółek giełdowych: Synthos (chemia), Rovese (ceramika sanitarna), Echo Investment (deweloper) oraz właściciel spółek Barlinek (produkcja podłóg) i Komfort (sieć sklepów). Prowadzi działalność na 3 kontynentach, posiada 17 fabryk w 6 krajach. Wicemistrz Europy w rajdach samochodowych.
Janusz Steinhoff
Przewodniczący Rady Programowej Krajowa Izba Gospodarcza
Inż. dr nauk technicznych. Pracownik naukowy Politechniki Śląskiej. W latach 1990-1994 Prezes Wyższego Urzędu Górniczego. W latach 1997-2001 Wicepremier i Minister Gospodarki w rządzie Jerzego Buzka. Od 2009r przewodniczący Rady Krajowej Izby Gospodarczej. Poseł X,I,III kadencji
Jeżeli my Polacy chcemy, aby nasza wspólnota dalej rozwijała się gospodarczo i pod względem ekonomicznym zbliżała się do zamożnych krajów Unii Europejskiej, musimy zmienić sposób postrzegania własnego państwa. Musimy zacząć interesować się gospodarką naszego kraju gdyż od tego zależy nasza wspólna przyszłość i jakość życia.
Powinniśmy mniej myśleć o tym, jakie korzyści „wyciągnąć” dla siebie z naszej Wspólnoty, a więcej o tym co razem możemy zrobić dla gospodarki. Musimy docenić to, że jesteśmy w Unii Europejskiej i pamiętać o tym, iż reguły funkcjonujące w Unii zostały ustalone przez zamożne kraje po to, aby w pierwszej kolejności służyły im.
Na wolnym rynku w ogromnej większości wygrywa większy kapitał i kraje mające świadomych ekonomicznie obywateli. Niestety Polska posiada niewiele rodzimych firm globalnych. W Polsce brakuje również w pełni świadomego ekonomicznie społeczeństwa. Jeśli wszyscy podążymy w tym samym kierunku, będziemy mogli z powodzeniem współzawodniczyć z zamożniejszymi krajami Unii oraz jako członkowie Unii konkurować na rynku globalnym.