Ekonomia i gospodarka w Super Finale konkursu „Zawód nie zawodzi”

Fundacja Pomyśl o Przyszłości po raz trzeci objęła swoim merytorycznym patronatem konkurs „Zawód nie zawodzi” skierowany do uczniów małopolskich gimnazjów. 8 czerwca br. w siedzibie organizatora konkursu – w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych odbył się Super Finał konkursu, w którym gimnazjaliści zmierzyli się z pytaniami z zakresu ekonomii i gospodarki.

W VI edycji konkursu wzięli udział uczniowie gimnazjów z powiatu limanowskiego, którzy zakwalifikowali się po eliminacjach szkolnych. Tematyka dotyczyła następujących obszarów: informatycznego, reklamy i architektury krajobrazu, mechaniczno-mechatronicznego, elektryczno-elektronicznego oraz motoryzacyjnego. Laureaci poszczególnych obszarów, wyłonieni na drodze finałów wzięli udział w Super Finale pod merytorycznym patronatem Fundacji Pomyśl o Przyszłości.

W ścisłej rozgrywce finałowej zwyciężyli: Jan Setlak z Zespołu Placówek Oświatowych w Mszanie Dolnej, przed Dorotą Więcek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Starej Wsi, natomiast trzecie miejsce zajął Grzegorz Czyszczoń ze Szkoły Podstawowej w Skomielnej Białej.

Fundacja realizuje swoje cele głównie przez zainteresowanie społeczeństwa polską wspólnotą gospodarczą. Cieszymy się, że młodzi ludzie chętnie oraz z pasją zgłębiają tę wiedzę. Zwycięzcą serdecznie gratulujemy – komentuje Jakub Zapała, koordynator biura Fundacji.

Projekty dla dzieci

Projekty dla młodzieży

Pozostałe projekty