Fundacja Pomyśl o Przyszłości

Jak być szczęśliwym i rządzić światem?

Wywiad z Bożeną Damasiewicz

W studiu WSB-NLU gościła Bożena Damasiewicz, Prezes Fundacji Pomyśl o Przyszłości. W rozmowie z Krzysztofem Witowskim opowiedziała o kapitale społecznym i jego roli w rozwoju gospodarczym kraju oraz – co zaskakujące – o jego roli w naszym życiu codziennym.

Wiedza dotycząca kapitału społecznego oraz badania w tym temacie zostały zawarte i podsumowane w raporcie o wymownym tytule „Wybrakowanym potencjał”, opracowanym przez dr Katarzynę Obłąkowską i dra Artura Bartoszewicza, pod patronatem Fundacji Pomyśl o Przyszłości. Naukowcy ze Szkoły Głównej Handlowej przeprowadzili wiele badań na temat kapitału społecznego i jego roli dla gospodarki i społeczeństwa. W swojej publikacji zawarli swoje spostrzeżenia i tezy, które nierzadko  mogą wydawać się kontrowersyjne. Podczas wywiadu wiele z tych kwestii zostało omówionych i rozwiniętych w przystępny, nieco humorystyczny sposób.

Czym jest kapitał społeczny, jak przedstawia się jego sytuacja w Polsce? Jakie codzienne działania wpływają na budowanie kapitału społecznego? Czy kapitał społeczny może mieć wpływ na poziom zadowolenia z życia i codzienne potrzeby Polaków? Na te i na wiele innych pytań odpowiada Bożena Damasiewicz, Prezes Fundacji Pomyśl o Przyszłości. Zapraszamy do obejrzenia tego ciekawego materiału: