Fundacja Pomyśl o Przyszłości

Projekty skierowane
do Dzieci

„AKADEMIA MALUCHA „PIENIĄŻEK”

„AKADEMIA MALUCHA „PIENIĄŻEK” czyli SKĄD SIĘ BIORĄ PIENIĄDZE?”

Celem projektu była popularyzacja wiedzy o gospodarce oraz rozbudzanie i kształtowanie postaw przedsiębiorczych wśród  dzieci od najmłodszych lat.

Projekt obejmował cykl warsztatów dla dzieci w wieku 5-12 lat oraz organizację konkursu pt. ,,Kupuj u sąsiada”

 

Warsztaty były bardzo innowacyjną formą uatrakcyjnienia programu nauczania.  Ich celem było nie tylko zapoznanie dzieci z podstawami ekonomii, ale również stymulowanie dzieci do kreatywności i  pracy zespołowej.  Na spotkaniach dzieci dowiedzaiały się m. in. skąd się biorą pieniądze, od czego zależą wynagrodzenia, jak stworzyć firmę, dlaczego warto kupować polskie produkty. W trakcie spotkań przeprowadzane były konkursy i quizy, podczas których zachęcano dzieci do aktywnego uczestnictwa w warsztaty poprzez wręczanie drobnych nagród (książeczki, materiały plastyczne). Dodatkowo, przygotowaliśmy materiały szkoleniowe w postaci historyjek komiksowych o tytułach:

Produkt Krajowy Brutto, Budżet Państwa, Eksport, Pieniądz, Podatki, Firma, które w przystępny sposób tłumaczą podstawowe pojęcia ekonomiczne.

 

Zakończeniem projektu był konkurs plastyczny, pt. ,,Kupuj u sąsiada”. Uczniowie, w trakcie ostatniego spotkania będą mieli możliwość stworzenia rysunku zachęcającego do kupowanilokalnych produktów. Najciekawsze prace zostały nagrodzone.