Fundacja Pomyśl o Przyszłości

Polecane artykuły

Powrót gospodarki na właściwe tory

22 maja br. odbyło się kolejne już spotkanie Rady ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP. W spotkaniu z Prezydentem Andrzejem Dudą i Wicepremier Jadwigą Emilewicz uczestniczyli członkowie Rady oraz zaproszeni goście. Podczas spotkania przedsiębiorcy podzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z wykorzystaniem wsparcia oferowanego w Tarczy antykryzysowej.

Ryszard Florek, prezes FAKRO, czołowego producenta okien dachowych i schodów strychowych oraz założyciel i pomysłodawca Fundacji Pomyśl o Przyszłości zarekomendował wprowadzenie szybkich kredytów, które zabezpieczyłyby firmy przed utratą płynności. Zaapelował także o pomoc Rządu i Prezydenta, w kwestiach prawa konkurencji. Aby polskie firmy miały równe szanse konkurowania z dużo większymi koncernami, nie tylko na rynku globalnym, ale również w Polsce, prawo konkurencji musi być bardziej przejrzyste i przestrzegane – mówił Ryszard Florek.

Prezydent wysłuchał głosu przedsiębiorców, zapoznając się z obecną sytuacją w reprezentowanych przez nich branżach i sektorach. Wypowiedzi przedsiębiorców są kluczowe dla wypracowania spójnej wizji przyszłości gospodarczej Polski i jej powrotu na właściwe tory.