Fundacja Pomyśl o Przyszłości

Pozostałe projekty

II Narciarskie Mistrzostwa Pracodawców Prywatnych

Właściciele największych polskich firm dzielą się doświadczeniami

II Narciarskie Mistrzostwa Polskich Pracodawców Prywatnych dobiegły końca. Wspaniali goście, inspirujące rozmowy, pełne emocji atrakcje na torze saneczkowym, sportowa rywalizacja na stoku Jaworzyny Krynickiej. Tak w skrócie można podsumować organizowane przez Fundację Pomyśl o Przyszłości trzydniowe spotkanie polskich pracodawców prywatnych.

 

Dzień 1

27 luty 2015

Spotkanie rozpoczęło się w piątek, 27 lutego, kolacją w Hotelu Acitva w Muszynie Zdrój. Najbardziej wyczekiwanym punktem wieczoru okazały się być zawody na sankach. Wyjeżdżamy specjalnym pojazdem na szczyt Kotelniczego Wierchu. Emocje rosną z minuty na minutę. W końcu przed nami ponad 2 kilometry trasy i 23 zakręty do pokonania. Otuchy dodają startujący przed nami, zawodnicy siódmych Międzynarodowych Mistrzostw Polski Skki Trikke FAKRO Cup 2015. Rozgwieżdżone niebo, czyste górskie powietrze – mobilizują aż do trzech zjazdów. Goście, uśmiechnięci i szczęśliwi wracają z zawodów, by do późnej nocy w hotelowej kawiarni rozmawiać na temat rozwoju polskich firm i przyszłości naszego kraju.

 

Dzień 2

28 luty 2015

Goście tłumnie zjeżdżają na Stok Jaworzyny Krynickiej, gdzie odbywają się II Narciarskie Mistrzostwa Polskich Pracodawców Prywatnych. Frekwencja dopisała, w zawodach mimo niezbyt sprzyjającej aury udział wzięło 25 zawodników. Grupę zdominowali mężczyźni, ale na stoku pojawiły się także cztery odważne kobiety, które dzielnie reprezentowały płeć piękną. Po spędzonych aktywnie kilku godzinach, wracamy do hotelu, gdzie na gości czeka obiad i chwila odpoczynku.

O godzinie 16.00 rozpoczyna się konferencja poświęcona doświadczeniom polskich firm w konkurowaniu na rynku globalnym. Spotkanie otwiera przemówienie Bożeny Damasiewicz, Dyrektor Fundacji Pomyśl o Przyszłości, poświęcone działalności Fundacji i planom na przyszłość. Jak podkreśla organizatorka spotkania, Bożena Damasiewicz: organizowane przez Zespół Fundacji spotkania mają służyć przede wszystkim integracji środowiska przedsiębiorców i wymianie doświadczeń.

To właśnie swoimi doświadczeniami z ponad pięćdziesięcioma uczestnikami spotkania dzielą się podczas konferencji właściciele największych polskich firm: Ryszard Florek (FAKRO), Kazimierz Pazgan (KONSPOL), Henryk Orfinger (Dr Irena Eris), Zdzisław Dąbczyński (WIMED), Grzegorz Grzelak (ATLAS), Roman Kluska (Prawdziwe Jedzenie), Jacek Sarnowski (PORTA), Jan Załubski (ZET Transport), Artur Czepczyński (ABC Czepczyński). Tego wieczoru, w kawiarni Hotelu Activa można posłuchać niezwykle ciekawych historii, o powstawaniu tych firm, problemów, z którymi muszą się mierzyć każdego dnia konkurując na rynku globalnym. Do dyskusji dołączają pozostali goście, dzieląc się swoimi pomysłami i spostrzeżeniami.

O godzinie 20.00 rozpoczyna się uroczysta kolacja, której towarzyszą kuluarowe rozmowy. To także okazja do ogłoszenia wyników II Narciarskich Mistrzostw Polskich Pracodawców Prywatnych oraz zawodów na sankach. I tak w zawodach narciarskich w kategorii kobiecej: pierwsze miejsce zajęła Paulina Załubska, miejsce drugie Natalia Majkowska, trzecie miejsce Beata Smaga i miejsce czwarte Bożena Pachura. Wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął Mariusz Tenerowicz, miejsce drugie Kazimierz Żytkowicz, trzecie, Janusz Kotynia. W kategorii mężczyzn, z uwzględnieniem przelicznika wieku, pierwsze miejsce zajął Bogdan Szymanik, miejsce drugie Janusz Kotynia, trzecie Rafał Świerczek. W odbywających się w piątkowy wieczór, zawodach na sankach zwycięzcą okazał się Artur Czepczyński, drugie miejsce zajął Jacek Woźniak, miejsce trzecie Janusz Uberna. Świętowanie i zabawa trwały do drugiej w nocy.

Dzień 3

1 marca 2015

Ostatni dzień Konferencji. Czas podziękowań i pożegnań. Spędziliśmy tu naprawdę świetny czas – przekonują odjeżdżający goście. Do zobaczenia w przyszłym roku.

 

Organizatorem II Narciarskich Mistrzostw Polskich Pracodawców Prywatnych połączonych z konferencją poświęconą „Doświadczeniom polskich firm w konkurowaniu na rynku globalnym była Fundacja Pomyśl o Przyszłości. Założona przez Ryszarda Florka, w oparciu o doświadczenia FAKRO i innych firm działających na rynku globalnym, Fundacja podejmuje oraz wspiera wszelkie inicjatywy służące rozwojowi gospodarczemu naszego kraju. Oby tak wzbogacających spotkań było więcej.