Fundacja Pomyśl o Przyszłości

Pozostałe projekty

III Narciarskie Mistrzostwa Polskich Pracodawców Prywatnych za nami!

W dniach 17-19 lutego br., Muszynę Złockie odwiedzili przedsiębiorcy z całej Polski. Pokonali kilkaset kilometrów, by wspólnie podyskutować na tematy ważne dla rozwoju polskich firm i polskiej gospodarki. Okazją do tego była zorganizowana przez zespół Fundacji Pomyśl o Przyszłości, konferencja pod nazwą „Kapitał społeczny narzędziem rozwoju gospodarczego”.

Fundacja Pomyśl o Przyszłości od ponad sześciu lat zajmuje się budowaniem świadomości ekonomicznej Polaków. Inspiracją do jej powstania były doświadczenia czołowych polskich przedsiębiorców z prowadzenia biznesu w Polsce i za granicą. Obecnie, do grona Fundatorów dołączają kolejni przedsiębiorcy, którzy konkurują na rynku polskim z zagranicznymi firmami. Narciarskie Mistrzostwa Polskich Pracodawców Prywatnych na stałe wpisały się w grafik zrzeszonych wokół Fundacji przedsiębiorców. To dobra okazja do omówienia realizowanych przez Fundację projektów. W tym roku dyskutowaliśmy między innymi nad Listą polskich marek, która ukaże się w jednym z marcowych wydań dziennika Rzeczpospolita – komentuje Bożena Damasiewicz, Prezes Fundacji.

Największą barierą rozwoju w Polsce jest niski poziom kapitału społecznego. Ważne jest, żeby Polacy ufali sobie i dla wspólnego dobra chcieli ze sobą współpracować. To pozwoli nam osiągać więcej korzyści i wykorzystywać tzw. efekt synergii. Nie da się tego jednak zrobić bez powszechnego zrozumienia podstawowych praw gospodarki, które przybliża Fundacja – mówi Ryszard Florek, prezes FAKRO i pomysłodawca Fundacji.

Grono Fundatorów i przyjaciół Fundacji regularnie się powiększa. W tym roku, podczas konferencji swoje wystąpienie na temat roli kapitału społecznego w rozwoju gospodarczym kraju przygotowali dr Paweł J. Dąbrowski, ekspert Fundacji Pomyśl o Przyszłości oraz prof. Remigiusz Piłat. Odwołując się do przykładów patriotyzmu ekonomicznego za granicą wywołali burzliwą dyskusję wśród uczestników spotkania.

Nie mogło zabraknąć także sportowych emocji. Ducha rywalizacji można było poczuć na stoku Jaworzyny Krynickiej, gdzie odbyły się III Narciarskie Mistrzostwa Polskich Pracodawców Prywatnych. Największe emocje towarzyszyły mężczyznom. W ich kategorii wolę walki i zwycięstwa było szczególnie widać. Na stoku pojawiły się także cztery odważne kobiety, które reprezentowały płeć piękną. Nagrody zwycięzcom wręczono podczas uroczystej kolacji.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników także dodatkowe atrakcje. Przedsiębiorcy mogli spróbować swoich sił na torze saneczkowym o długości 1800 metrów. Położony na zboczach Kotylniczego Wierchu w miejscowości Muszyna Złockie tor do jazdy na sankach zachwycił gości.