Fundacja Pomyśl o Przyszłości

Projekty skierowane
do młodzieży

Młodzi Liderzy

Czas wakacji to nie tylko relaks i zabawa. Ponad 100 uczniów szkół średnich i studentów uczestniczyło w warsztatach w ramach Letniej Szkoły Liderów. Wydarzenie przyciągnęło także autorytety ze świata biznesu, mediów i ekonomii.

Letnia Szkoła Liderów, to cykl warsztatów, który odbył się w wakacje w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Pomyśl o Przyszłości, która od wielu lat zajmuje się między innymi budowaniem świadomości gospodarczej wśród młodzieży.

Celem projektu było zwrócenie uwagi na kwestie rozwijające postawy przedsiębiorcze, poczucie własnej wartości, świadomość ekonomiczną oraz dostarczające wiedzy na temat roli mediów
w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego
 – komentuje Bożena Damasiewicz, pomysłodawczyni
i prezeska Fundacji Pomyśl o Przyszłości.

Do współpracy zaproszono wybitnych ekspertów. Warsztaty na temat marki osobistej poprowadziła Joanna Malinowska- Parzydło, długoletni dyrektor personalny TVN, autorka bestselleru „Jesteś marką. Jak osiągnąć sukces i pozostać sobą”. Wykłady o tym jak efektywnie zarządzać budżetem osobistym wygłosiła Alicja Defratyka, autorka kultowego projektu ciekaweliczby.pl. Interesujące prelekcje wygłosił także Łukasz Smolarski – prowadzący na youtube popularny kanał „Biznes Misja”. Nie zabrakło także zajęć z zakresu znajomości polskich marek oraz informacji o roli kapitału społecznego w codziennej współpracy.
 

Turnus został zwieńczony wycieczką do Kamiannej oraz rekreacją w Hotelu Activa
w Muszynie. Na zakończenie uczestnicy podzielili się swoimi zdolnościami i wzięli udział
w przeglądzie talentów. Oficjalnie każdy Młody Lider otrzymał certyfikat ukończenia warsztatów. Młodzież bardzo pozytywnie oceniła naszą „szkołę”, co cieszy i daje motywację do realizowania kolejnych edycji
 – podsumowuje Anna Uznańska, koordynator projektu.

Zapraszamy do przeczytania rozmowy z Alicją Defratyką, ekonomistką i autorką projektu ciekaweliczby.pl, prelegentką Szkoły Liderów.