Fundacja Pomyśl o Przyszłości

Projekty skierowane
do młodzieży

Gala podsumowująca projekt

Ponad 400 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu miasta Nowego Sącza oraz powiatu nowosądeckiego uczestniczyło, 29 kwietnia br., w gali podsumowującej III edycję projektu „Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość”.

Organizatorami projektu są Urząd Miasta Nowego Sącza, Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, Sądecka Izba Gospodarcza, Wyższa Szkoła Biznesu – NLU w Nowym Sączu, Fundacja „Pomyśl o Przyszłości”, Stowarzyszenie na Rzecz Integracji Środowisk Akademickich „ORION” w Nowym Sączu

 

Tak jak w poprzednich edycjach, celem projektu było kształtowanie aktywnej, przedsiębiorczej i odpowiedzialnej postawy wśród młodzieży, popularyzacja wiedzy ekonomicznej oraz promocja lokalnych zasobów i wyróżników Sądecczyzny w obszarze przedsiębiorczości.

Projekt skierowany był do szkół ponadgimnazjalnych z Nowego Sącza oraz powiatu nowosądeckiego i oferował wykłady w wiedzy ekonomicznej, warsztaty z przedsiębiorczości oraz konkurs Młodzi Aktywni.

Podsumowaniem projektu była uroczysta Gala będąca podziękowaniem za zaangażowanie i pomysłowość biorących w projekcie udział uczniów i ich opiekunów.

Gościem specjalnym uroczystości był Pan Piotr Litwiński, założyciel i właściciel firmy LITWIŃSKI, która w tym roku obchodziła jubileusz 30-lecia. Podczas swojego wystąpienia podzielił się z młodzieżą swoim doświadczeniem i sekretami sukcesu. Przekonywał młodzież, że zawsze jest dobry czas na podjęcie własnej działalności gospodarczej. Liczy się zaangażowanie i optymizm. 

 

Jednak najważniejszym i najbardziej wyczekiwanym przez uczniów momentem  było oficjalne ogłoszenie wyników konkursu zorganizowanego przez Fundację Pomyśl o Przyszłości pn. „Młodzi Aktywni”.

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: Miasto i Powiat. Uczniowie w ustalonych przez siebie zespołach mieli za zadanie przedstawienie pomysłu na rozwiązanie, zdiagnozowanego problemu społecznego realizującego cel w postaci uczynienia życia lokalnej społeczności lżejszym i przyjemniejszym.

 

Laureatami zostali:

W kategorii Miasto:


I miejsce: praca O powietrze dbasz żyjesz długi czas
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 im. J. Długosza w Nowym Sączu: Patrycja Filipowicz, Agnieszka Firlej, Katarzyna Homa, Patryk Jarosz, Justyna Kaczor, Kamila Sławecka, Marcin Szarota, Maria Śmierciak, Anita Trojanowicz, Karolina Wańczyk.

 

II miejsce: praca Integracyjny plac zabaw dla dzieci
Zespół Szkół Nr 3 im. B. Barbackiego w Nowym Sączu: Natalia Banach, Karolina Zielonka, Artur Ziajkiewicz

 

Nagroda publiczności: praca Nasi mali przyjaciele – budowa schroniska dla zwierząt
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 im. M. Konopnickiej w Nowym Sączu: Alicja Baran, Julia Miśtak, Barbara Młynarz, Patrycja Piękoś

W kategorii Powiat:


I miejsce: praca Budowa altany dla bezpieczeństwa i komfortu uczniów Budowa altany dla bezpieczeństwa i komfortu uczniów
Powiatowy Zespół Szkół w Muszynie: Maciej Wiśniewski, Anna Małek, Weronika Sułkowska, Justyna Nieć

 

II miejsce: praca Ciekawe Południa bez komputera
Zespół Szkół im. Św. Kingi w Łącku: Edyta Kulig, Patrycja Jawor, Leszek Pyrdoł, Rafał Sopata, Andrzej Wąchała, Łukasz Kucharski


Nagroda publiczności: praca Zostańcie z nami
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Nawojowej: Katarzyna Zięcina, Paulina Kościółek, Przemysław Pierzchała

Laureaci otrzymali bony o wartości 2000 zł (I miejsce), 1500 zł (II miejsce) i 1500 zł (nagroda publiczności), sprzęt elektroniczny oraz gadżety firmowe od organizatorów projektu.

 

Nagrody zwycięzcom i gratulacje złożyli  m.in. wiceprezydent Jerzy Gwiżdż, wicestarosta Antoni Koszyk, posłowie na Sejm RP Arkadiusz Mularczyk oraz Wiesław Janczyk, samorządowcy, przedstawiciele organizacji otoczenia biznesu oraz przedsiębiorcy zaangażowani w realizację projektu.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji projektu!